Ogólnopolski program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem” prowadzony jest od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska wraz z partnerami merytorycznymi – Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. Podczas każdej edycji uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

W ciągu ośmiu poprzednich edycji już ponad siedemset tysięcy dzieci z całej Polski wzięło udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych.

W tym roku szkolnym startuje już 9 edycja programu – w nowej, odświeżonej formie.

Materiały dla uczniów zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS) oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (PTSD). Są one nie tylko atrakcyjne dla dzieci, wpisują się w podstawę programową, ale nadają się również do przeprowadzania zarówno lekcji online, jak i offline.

O gumach Orbit:

Bezcukrowa guma jest jednym z 4 kroków dla zdrowych i czystych zębów.

Bezcukrowe gumy Orbit® Spearmint i Peppermint oraz Orbit® for Kids otrzymały rekomendację PTS – największej organizacji naukowej zrzeszającej lekarzy stomatologów w Polsce. Jest to oficjalne potwierdzenie, że produkty te pełnią ważną rolę w codziennej higienie jamy ustnej.

Menu