Angelini Pharma to pion farmaceutyczny Grupy Angelini. Grupa rozpoczęła swoją działalność blisko 100 lat temu jako niewielkie laboratorium farmaceutyczne. Z biegiem czasu przekształciło się ono w wiodącą międzynarodową grupę specjalizującą się w produktach ochrony zdrowia, obecną na rynku farmaceutycznym i konsumenckim.

Angelini Pharma jest wiodącą firmą w zakresie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru ośrodkowego układu nerwowego (OUN), zdrowia psychicznego, a także leczenia bólu i chorób rzadkich. Angelini Pharma jest także wiodącym graczem w segmencie OTC jako producent bardzo popularnych we Włoszech i innych krajach leków dostępnych bez recepty.

Produkty spółki Angelini dostępne są w około 70 krajach. Firma prowadzi działalność bezpośrednią w 25 krajach, gdzie zatrudnia ponad 3000 osób, a poprzez strategiczną współpracę z wiodącymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 70 krajach.

W ramach swojej strategii internacjonalizacji Angelini Pharma koncentruje się także na rozwoju działalności w krajach o dużym potencjale wzrostu.

Menu